Promienniki gazowe są w płytach gazowych.

Współcześnie w swoich domach wykorzystujemy różne źródła energii cieplnej. W większości blokach mieszkalnych jest zagwarantowany system centralnego ogrzewania, jednak wciąż znajdą się budynki, w których ich brakuje. Poza tym ogrzewania wymagają również inne obiekty. Takie jak na przykład sklepy, biura, obiekty publicznego użytku oraz pomieszczenia wielkogabarytowe, jak różne hale.

W tych wszystkich przypadkach sprawdzają się systemy ogrzewania stworzone przez promienniki gazowe. Są one najlepszym rozwiązaniem w dostarczaniu energii cieplnej, kiedy nie ma wcześniej wspomnianego systemu. Jednak promienniki gazowe są również wykorzystywane w inny sposób.

Otóż z ich udziałem powstają płyty gazowe, które są obecne w naszych kuchniach. Obecnie już wielu producentów oferuje kuchenki i piekarniki zasilane gazem. Od niedawno biorą również pod uwagę wykorzystanie urządzeń, którymi są promienniki gazowe.

Jak widać więc, na tym przypadku zastosowanie promienników ciągle się poszerza. Są one obecne już w wielu pomieszczeniach, gdzie pełnią przede wszystkim funkcję grzewczą. Jednak nigdy nie wiadomo, jakie zastosowanie znajdzie się dla nich w przyszłości.