Wymagające zastosowania

Promienniki gazowe a materiały łatwopalne

Ogrzewanie pomieszczeń z materiałami łatwopalnymi nie jest łatwe. Często muszą być one przechowywane w konkretnych warunkach, w których ogromne znaczenie odgrywa temperatura. Jednak zimą jest to szczególnie trudne, gdy na zewnątrz panują mrozy. Wówczas potrzebne jest ogrzewanie. Jednak takie, które nie będzie niebezpieczne dla materiałów? Odpowiedzią są, jak sugeruje wielu ekspertów, promienniki gazowe.

Jednak nie zwykłe urządzenia, ale promienniki katalityczne, które są specjalnie skonstruowane. Ogrzewają powietrze za pomocą katalizatorów, co w konsekwencji oznacza, że temperatura nie jest tak wysoka. Dodatkowo nie są wydzielane spaliny, które mogłoby stanowić zanieczyszczenie. Katalizatorem może być na przykład ceramiczna płyta, która jest nagrzewana, ale tylko do określonego momentu. Później powoli oddaje ciepło.

Tego typu rozwiązania nadają się zatem idealnie do wspomnianych pomieszczeń. Nowoczesne promienniki gazowe zawierają również odpowiednie systemy bezpieczeństwa, które zapewniają, że nie pojawi się żadna iskra, a temperatura będzie utrzymywana zgodnie z wprowadzonymi danymi. To dla wielu firm doskonała wiadomość, ponieważ bez takich ułatwień, ogrzewanie pomieszczeń nie byłoby łatwe.

Zanim jednak podejmie się decyzję o zakupie, trzeba sprawdzić jakie promienniki gazowe mają odpowiednie do takich sytuacji katalizatory. Jest ogromny wybór na tym rynku i lepiej nie popełnić błędu, ponieważ mógłby być kosztowny. Warto skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów, którzy znają problemy tej branży.

admin