Firma Schwank i jej rola w ulepszaniu promienników gazowych

Historia promienników sięga ponad siedemdziesiąt lat wstecz, kiedy to Günther Schwank, późniejszy założyciel firmy Schwank, wynalazł pierwszy na świecie promiennik gazowy. Był to ceramiczny promiennik podczerwieni. Od tamtej chwili firma ta koncentruje się przede wszystkim na zapewnianiu komfortu każdemu człowiekowi, poprzez staranne ogrzanie dowolnego pomieszczenia, które wymaga podniesienia temperatury.

Schwank jest firmą, która wiedzie na świecie prym w dziedzinie promienników gazowych. Posiada duże doświadczenie we wprowadzaniu ekonomicznych i energooszczędnych systemów grzewczych. Dotychczas wyprodukowała ponad dwa miliony urządzeń, a zadowolenie z innowacyjności produktów wyraziło przeszło sto pięćdziesiąt tysięcy klientów.

Z usług przedsiębiorstwa korzysta wiele międzynarodowych koncernów z różnych branż. Oprócz tego po produkty firmy Schwank sięgają setki małych, oraz średnich przedsiębiorstw z całego świata. Jest to doskonały przykład dominacji firmy nad innymi producentami promienników gazowych.

Promienniki gazowe to urządzenia grzewcze, w doskonały sposób przystosowane do swojej funkcji, czyli ogrzewania pomieszczeń o dużej powierzchni. Są niezwykle ekonomiczne i wydajne, dzięki czemu zyskały sobie rzesze zadowolonych klientów i z roku na rok zyskują na popularności. Wykorzystują łatwopalny gaz, lecz dzięki zabezpieczeniom są całkiem stabilne i bezpieczne.

Do największych hal i magazynów rozsądnym rozwiązaniem są promienniki gazowe ceramiczne. Budynki o mniejszej kubaturze powinny być ogrzewane przez promienniki rurowe.