Ekologiczna alternatywa dla atomu

Świat zużywa o wiele więcej mocy, co jest zrozumiałe, dlatego że gospodarki kolejnych państw się rozwijają. Tymczasem ubocznym skutkiem tego pozytywnego procesu jest wzrost emisji niekorzystnych gazów, na ogół CO2, jaki wytwarza w okresie fabrykacji mocy elektrycznej w tradycyjny sposób (spalając węgiel).

Obowiązkowe jest zastąpienie tradycyjnych źródeł innymi, nowoczesnymi, jakie są bardziej ekologiczne, przyjazna środowisku. Jaka dokładnie jest alternatywa?

Opcji jest wiele. Z przyczyny na koszty część sposobów wdrażać może wyłącznie państwo. Tak zdarza się np. elektrownią jądrową, którą opłaca się jednak oceniać ambiwalentnie, bowiem siłownia atomowa chociaż wcale nie emituje dwutlenku węgla, to stwarza problem z utylizacją paliwa radioaktywnego.

Państwo będzie budować elektrownie wiatrowe, stawiać turbiny, jakie kreują skupisko nazywane farmą. Na poziomie indywidualnym możemy budować elektrownie przydomowe zasilane wodą (różnicą poziomów), jednakże to rozstrzygnięcie nie za bardzo uniwersalne nie wszyscy mieszkamy nad rzekami czy innymi ciekami).

Elektrownie wodne są inwestycją przeznaczoną dla korporacji, jednakże każdy spośród ludzi może zakupić bateryjki słoneczne, jakie lokuje się przy budynku albo bezpośrednio na nim.

Bateria słoneczna jest w zasadzie niewyczerpalnym skarbnicą mocy powstającej w ekologiczny sposób. Takie elektrownie przydomowe w zupełności pokryją zapotrzebowanie gospodarstw na prąd.